Vilkaviškio Švč. Mergelės Marijos apsilankymo katedros PARAPIJA

Balandžio mėnesio skelbimai

• Balandžio 1 d. – pirmasis mėnesio pirmadienis:
    • 18 val. Sudėtinės šv. Mišios už mirusius aukojusiųjų intencijomis.
  • Balandžio 2 d. – pirmasis mėnesio antradienis:
    • 8 val. Sudėtinės Šv. Mišios į šv. Antaną aukojusiųjų intencijomis. Po Šv. Mišių palaiminimas šv. Antano relikvija.
  • Balandžio 4 d. – pirmasis mėnesio ketvirtadienis:
    • Nuo 8.30 iki 18 val. Švč. Sakramento adoracija.
    • 8 ir 18 val. Sudėtinės Šv. Mišios už sergančius. (lapelius su sergančių vardais, už kuriuos norėtumėte, kad būtų meldžiamasi, palikite aukų dėžėje prie altoriaus).
  • Balandžio 5 d. – pirmasis mėnesio penktadienis:
    • 8 val. Sudėtinės Šv. Mišios į Švč. Jėzaus Širdį aukojusiųjų intencijomis.
  • Balandžio 5, 6 ir 7 d. – Gavėnios rekolekcijos.
    • Šeštadienį (kovo 6 d.) Šv. Mišios sekmadienio tvarka (9, 12 ir 18 val.)
    • Rekolekcijų metu rinkliava skirta kunigų seminarijų, studijuojančių kunigų ir jaunimo organizacijų išlaikymui.
    • Rekolekcijas ves – kun. Artūras Kazlauskas.
  • Balandžio 6 d. – pirmasis mėnesio šeštadienis.
    • 18 val. šv. Mišios padėkos intencija ir už geradarius.
  • Balandžio 7 d. – pirmasis mėnesio sekmadienis.
    • 12 val. Šv. Mišios už parapiją ir pašaukimus.
  • Balandžio 14 d. – Viešpaties kančios – Verbų sekmadienis:
    • Šv. Mišiose šventinamos verbos.
    • 12 val. Šv. Mišiose po iškilmingo verbų pašventinimo – Verbų procesija. Vadovaus vysk. Rimantas Norvila.
    • Nuo šiandien užrašoma sudėtinėms Šv. Mišioms už gyvas ir mirusias motinas.
  • Balandžio 15, 16 ir 17 d. – Didysis Pirmadienis, Antradienis ir Trečiadienis:
  • Balandžio 18 d. – Didysis Ketvirtadienis:
    • Ryte (8 val.) šv. Mišių nebus.
    • 12 val. Krizmos Šv. Mišios. Vyskupas su savo kunigais aukos Šv. Mišias, kurių metu bus šventinami ligonių patepimo, katechumenų ir Šv. Krizmos aliejai. Bus atnaujinami kunigystės šventimų pasiryžimai.
    • 18 val. Paskutinės vakarienės (Eucharistijos įsteigimo) Šv. Mišios, kurių metu po Garbės himno „užsigavi“ (nutyla) varpai ir vargonai iki Didžiojo Šeštadienio „Gliorijos“. Po pamokslo Celebrantas Kristaus pavyzdžiu mazgos kojas dvylikai vyrų.
    • Visuotiniai atlaidai už himno „Prieš taip Didįjį“ giedojimą prieš įstatytą Švč. Sakramentą.
    • Bažnyčia kviečia visus tikinčiuosius ilgiau pabudėti prie išstatyto Švč. Sakramento. Adoracija vyks iki bus adoruojančių.
  • Balandžio 19 d. – Didysis Penktadienis – Kristaus kančios diena:
    • Šv. Mišios neaukojamos.
    • 9 val. Kryžiaus kelio apmąstymas adoruojant Švč. Sakramentą. Adoracija tęsis iki vakaro pamaldų.
    • Visą dieną klausykloje budės kunigas. Švęskime Susitaikymo sakramentą, atlikime išpažintį, kad Velykas švęstume vienybėje su Kristumi.
    • 18 val. Kristaus kančios pamaldos. Visuotiniai atlaidai pelnomi už Kryžiaus pagerbimą (aukos surinktos pagerbiant Kryžių skiriamos Šventosios Žemės šventovių išlaikymui). Pamaldas užbaigsime procesija į Kristaus kapo altorių (mažąją bažnyčią).
    • Nuo vakarinių pamaldų iki Didžiojo Šeštadienio vakaro pamaldų prieš altoriaus Kryžių priklaupiame.
  • Balandžio 20 d. – Didysis Šeštadienis – Bažnyčia budi prie Kristaus kapo apmąstydama Jo kančią ir mirtį:
    • 9 val. Graudūs verksmai(šv. Kryžiaus bažnyčioje).
    • Visą dieną adoruojame Švč. Sakramentą Šv. Kryžiaus bažnyčioje.
    • 18 val. Velyknakčio pamaldos su žiburių, žodžio, krikšto liturgijomis ir Šv. Mišiomis. Visuotiniai atlaidai pelnomi už krikšto pažadų atnaujinimą.
    • Žiburių liturgijai ir krikšto pažadų atnaujinimui atsineškite žvakę. Norėdami parsinešti namo šv. vandens atsineškite tam indą.
    • Po Velyknakčio Šv. Mišių bus šventinami Velykų stalo valgiai.
  • Balandžio 21 d. – Šv. Velykos – Viešpaties prisikėlimo iškilmė:
    • 8 val. Prisikėlimo pamaldos Šv. Kryžiaus bažnyčioje ir procesija į Katedrą Prisikėlimo Šv. Mišioms.
    • Kitos Šv. Mišios įprastu laiku (12 ir 18 val.).
  • Balandžio 22 d. – Velykų antroji diena:
    • Šv. Mišios Katedroje sekmadienio tvarka (9, 12 ir 18 val.).
  • Balandžio 23 d. – Šv. Jurgio – Lietuvos globėjo minėjimas.
    • 9 ir 18 val. Sudėtinės Šv. Mišios į šv. Jurgį aukojusiųjų intencijomis, prašant Dievo palaimos žemdirbiam. Bus šventinamos sėklos.
    • Šv. Jurgį minėsime Antupių kopl. 04.22 d. 11val.; Pūstapėdžių kopl. 04.28 d. 11 val.
  • Balandžio 25 d. – Šv. Evangelistas Morkus.
  • Balandžio 28 d. – Atvelykis (Dievo Gailestingumo sekmadienis) ir Pasaulinė Gyvybės diena – „Gyvybė – didžiausia vertybė“
    • Nuo 10 iki 15 val. parapijos salėje atvykę iš Kauno klinikų kraujo donorystės centro darbuotojai lauks kraujo donorų. Padėkime gelbėti gyvybes padovanodami dalelę savęs.
    • 11.20 val. Šventinė eisena nuo Vilkaviškio ligoninės „Už gyvybę“ (su jūsų atsineštais vėjo malūnėliais)
    • 11.50 val. Sveikinimo žodis Katedros šventoriuje.
    • 12 val. Šv. Mišios už gyvybę ir medikus.
    • 13.15 val. Atvelykio ir Gyvybės dienos šventė Katedros šventoriuje. Visus nuoširdžiai kviečiame.
  • Balandžio 29 d. – Šv. Kotryna Sienietė, mergelė, Bažnyčios mokytoja – Europos globėja.
  • Nuo Gegužės 1 d. – gegužinės pamaldos skirtos Švč. M. Marijos garbei.
    • 17.40 val. – Giedosime Švč. M. Marijos litaniją.
  • Gegužės 5 d. – Motinos diena.
    • 9 val. Šv. Mišios už gyvas ir mirusias motinas. Po Šv. Mišių – Švč. M. Marijos litanija.
    • 12 val. Šv. Mišios už gyvas motinas.
    • 18 val. Šv. Mišios už mirusias motinas. Prieš Mišias (17.45) bus giedamos Gedulinės liturginės valandos – „Egzekvijos“.
    • Visose Šv. Mišiose bus teikiamas specialus palaiminimas Motinoms.
    • Nuo Motinos Dienos, visą gegužės mėnesį, vakaro Šv. Mišios aukojamos už gyvas ir mirusias motinas aukojusiųjų intencijomis
Vilkaviškio Švč. M. Marijos Apsilankymo parapija
Vytauto g. 14, 70140 Vilkaviškis, Lietuva